INTRAMURAL TENNIS SCHEDULE AND RESULTS |
LEAGUE A
Team Name |
Record |
Williams Sisters
|
0-7*
|
Inaba Cohen |
2-6 #6
|
Finer Things |
7-1*
|
Van Dolsen |
0-7*
|
New Kids |
9-0 #1
|
Ball Busters
|
2-5* |
McInerney
|
7-1 #4 |
Lehmann |
2-5*
|
Skipper |
7-1 #3 |
Raja |
0-7* |
Racquettes |
3-5 #5 |
Ramrod |
8-0 #2 |
Wednesday, September 25 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
New Kids |
Raja |
New Kids 8-0 |
8:00 pm |
Court 2 |
Ramrod |
Ball Busters |
Ramrod 8-4 |
9:00 pm |
Court 3 |
Williams Sisters |
Finer Things |
Finer Things 8-0 |
9:00 pm |
Court 1 |
McInerney |
Inaba Cohen |
McInerney 8-2 |
10:00 pm |
Court 2 |
Ball Busters |
New Kids |
New Kids 8-4 |
10:00 pm |
Court 3 |
Skipper |
Raquettes |
Skipper 8-1 |
Monday, September 30 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Williams Sisters |
New Kids |
New Kids 8-6 |
8:00 pm |
Court 2 |
Skipper |
Finer Things |
Finer Thins 8-2 |
9:00 pm |
Court 3 |
Lehmann |
Ball Busters |
Lehmann (BB Forfeit) |
9:00 pm |
Court 4 |
Ramrod |
Racquettes |
N/A |
10:00 pm |
Court 1 |
McInerney |
Van Dolsen |
McInerney (VD forfeit) |
10:00 pm |
Court 2 |
Raja |
Inaba Cohen |
Inaba Cohen (Raja forfeit) |
Wednesday, October 2 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Williams SIsters |
Ramrod |
Ramrod (WS forfeit) |
8:00 pm |
Court 2 |
Inaba Cohen |
Racquettes |
Inaba Cohen 8-1 |
9:00 pm |
Court 3 |
Finer Things |
Raja |
Finer Things (Raja forfeit) |
9:00 pm |
Court 4 |
Van Dolsen |
Skipper |
Skipper (VD forfeit) |
10:00 pm |
Court 1 |
New Kids |
Lehmann |
New Kids (Lehmann forfeit) |
10:00 pm |
Court 2 |
Ball Busters |
McInerney |
McInerney 8-2 |
Monday, October 7 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Van Dolsen |
Williams Sisters |
- |
8:00 pm |
Court 2 |
McInerney |
Lehmann |
- |
9:00 pm |
Court 3 |
Inaba Cohen |
Skipper |
- |
9:00 pm |
Court 4 |
Raja |
Ball Busters |
- |
10:00 pm |
Court 1 |
New Kids |
Ramrod |
- |
10:00 pm |
Court 2 |
Racquettes |
Finer Things |
- |
Wednesday, October 9 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Racquettes |
Van Dolsen |
Racquettes (forfeit) |
8:00 pm |
Court 2 |
Finer Things |
Inaba Cohen |
Finer Things: 8-2 |
9:00 pm |
Court 3 |
Skipper |
Ball Busters |
Skipper (forfeit) |
9:00 pm |
Court 4 |
Lehmann |
Ramrod |
Ramrod: 8-1 |
10:00 pm |
Court 1 |
Williams Sisters |
Raja |
NA |
10:00 pm |
Court 2 |
New Kids |
McInerney |
New Kids: 8-5 |
Monday, October 14 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Skipper |
Lehmann |
Skipper (forfeit) |
8:00 pm |
Court 2 |
Williams Sisters |
Finer Things |
Finer Things ( forfeit) |
9:00 pm |
Court 3 |
Ball Busters |
Ramrod |
Ramrod (forfeit) |
9:00 pm |
Court 4 |
Inaba Cohen |
McInerney |
McInerney: 8-2 |
10:00 pm |
Court 1 |
Racquettes | New Kids |
New Kids: 8-1 |
10:00 pm |
Court 2 |
Raja |
Van Dolsen |
NA |
Wednesday, October 16 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Ramrod |
Inaba Cohen |
Ramrod: 8-1 |
8:00 pm |
Court 2 |
Williams Sisters |
Racquettes |
Racquettes (forfeit) |
9:00 pm |
Court 3 |
Van DOlsen |
Ball Busters |
Ball Busters (forfeit) |
9:00 pm |
Court 4 |
Lehmann |
Raja |
Lehmann (forfeit) |
10:00 pm |
Court 1 |
Finer Things |
New Kids |
New Kids (forfeit) |
10:00 pm |
Court 2 |
McInerney | Skipper |
--- |
Monday, October 21 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Lehmann |
Finer Things |
Finer Things: 8-1 |
8:00 pm |
Court 2 |
Inaba Cohen |
New Kids |
New Kids: 8-2 |
9:00 pm |
Court 3 |
Ball Busters |
Williams Sisters |
DNP |
9:00 pm |
Court 4 |
Ramrod |
Van Dolsen |
Ramrod (forfeit) |
10:00 pm |
Court 1 |
Raja |
Skipper |
Skipper (forfeit) |
10:00 pm |
Court 2 |
McINerney |
Racquettes |
McInerney 8-0 |
Wednesday, October 23 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Skipper |
Racquettes |
Skipper: 8-0 |
8:00 pm |
Court 2 |
Inaba Cohen |
Lehmann |
DNP |
9:00 pm |
Court 3 |
Ball Busters |
Finer THings |
DNP |
9:00 pm |
Court 4 |
Ramrod |
Raja |
Ramrod (forfeit) |
10:00 pm |
Court 1 |
McINerney |
Williams Sisters |
McInerney (forfeit) |
10:00 pm |
Court 2 |
New Kids |
Van DOlsen |
New Kids (forfeit) |
Monday, October 28 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Ball Busters |
Inaba Cohen |
Ball Busters: 8-3 |
8:00 pm |
Court 2 |
Raja |
New Kids |
New Kids (forfeit) |
9:00 pm |
Court 3 |
Van Dolsen |
Finer Things |
Finer Things (forfeit) |
9:00 pm |
Court 4 |
Ramrod |
McInerney |
McInerney: 8-1 |
10:00 pm |
Court 1 |
Skipper |
Williams Sisters |
Skipper (forfeit) |
10:00 pm |
Court 2 |
Racquettes |
Lehmann |
Raquettes (forfeit) |
PLAYOFFS
Wednesday, October 30 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
(4) Ramrod |
(5) Finer Things |
Finer Things: 8-6 |
Monday, November 4 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
9:00 pm |
Court 1 |
(1) New Kids |
(5) Finer Things |
New Kids: 8-5 |
9:00 pm |
Court 2 |
(2) McInerney |
(3) Skipper |
McInerney (forfeit) |
Wednesday, November 6 |
TIME |
LOCATION |
HOME |
AWAY |
RESULT |
8:00 pm |
Court 1 |
Winner (1) vs. (5) |
Winner (2) vs. (3) |
McInerney: 8-6 |
8:00 pm |
Court 2 |
Loser (1) vs. (5) |
Loser (2) vs. (3) |
New Kids 8-5 |